O mnie

Kilka słów o mnie.

Na imię mam Jakub, ale większość znajomych mówi na mnie Homer…
Mam 28lat i pochodzę z Łodzi.

Pomysł na założenie bloga kulinarnego zrodził się już dawno temu, jednak brakowało mi na to czasu…, a może raczej odwagi. Długo szukałem wymówek – aż do tej pory.   W końcu co mi szkodzi??? Przecież to nie “Miłość na bogato” czy “Ekipa z Warszawy”.

Tak, jestem amatorem. Nie kończyłem żadnych kursów czy szkół gastronomicznych, po prostu gotowanie stało się moją pasją, a czas spędzony w kuchni najlepszym relaksem. Moja kuchnia jest prosta, ale aromatyczna i chyba ciekawa – przynajmniej tak mówią osoby z mojego otoczenia, które “czyszczą” mi lodówkę 🙂

Kombinacje to u mnie norma. Już w wieku 3lat biegałem po mieszkaniu z miską  i rozsypywałem mąkę,a na pytanie Mamy – co robisz? odpowiadałem poważnym głosem: “mąkam”. Gdy skończyłem 6lat zaserwowałem siostrze Hot-Dogi z dodatkiem czekolady -bo czemu nie?! W końcu to siostra więc nie mogłem podać czegoś banalnego… niestety nie wiedząc czemu, takie połączenie nie przypadło Jej do gustu… ale nie zraziło mnie to. Tak zaczęła się moja przygoda  w kuchni.

Fascynuje mnie kultura dalekiego wschodu i tamtejsze smaki oraz kuchnia włoska, która przewija się w moim życiu od dziecka.

Bazylia, oregano, czosnek, chili, sos sojowy, sos ostrygowy to tylko niektóre z przypraw, których nie może u mnie zabraknąć.

Uwielbiam kroić, nóż to mój przyjaciel… Tasak  bratnia dusza.

 

Nie umiem jeszcze robić zdjęć, ale się nauczę 🙂

 O czym jest ten blog?

Kuchnia dla każdego – prosta i smaczna, porady, z czasem filmiki…
Postaram się także oprowadzić Was po kulinarnej mapie Łodzi dzieląc się moimi opiniami na temat odwiedzanych przeze mnie restauracji – może komuś się to przyda:)

W tej podróży towarzyszyć mi będzie Justyna z keepcalmcarryon.pl, żeby to samemu smutno nie było 🙂

 

c.d.n.